İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TRABZON
Trabzon Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ARSİN KAYIP ARAMA 08 Ağustos 2017
foto
İlimiz Arsin Çubuklu Mahallesinde 07.08.2017 tarihinde 1968 doğumlu Zühtü AVCI isimli vatandaşımız kaybolmuştur. Jandarma ekipleri, köy sakinleri ve ekibimizce ortaklaşa yürütülen arama çalışmaları neticesinde kayıp vatandaşımız 21.30 sularında bulunarak sağlık ekiplerine sağ olarak teslim edilmiştir.
[Devamı]
AKÇAABATTA TRAFİK KAZASI 01 Ağustos 2017
foto
İlimiz Akçaabat İlçesi Işıklar Mahallesinde 01.08.2017 tarihinde meydana gelen trafik kazasında 1 vatandaşımız ölü, 1 vatandaşımız ise yaralı olarak bulunduğu yerden ekibimizce tahliye edilmiştir.
[Devamı]
ÇAYKARADA UÇURUMDAN YUVARLANMA 31 Temmuz 2017
foto
İlimiz Çaykara İlçesi Yeşilalan Mahallesinde 28.07.2017 tarihinde meydana gelen mahsur kalma olayında uçurumdan yuvarlanarak hayatını kaybeden bir vatandaşımız ekibimizce bulunduğu yerden tahliye edilmiştir.
[Devamı]
UZUNGÖLDE UÇURUMDAN YUVARLANMA 24 Temmuz 2017
foto
İlimiz Çaykara İlçesi Uzungöl Mahallesinde 21.07.2017 tarihinde atv araç içerisinde bulunan iki turist uçurumdan yuvarlanmıştır. Olayda bir kişi hayatını kaybederken diğer kişi de yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır.
[Devamı]
FIRAT KALKANI OPERASYON BÖLGESİ YARDIM KAMPANYASI 18 Temmuz 2017
foto
Suriye sınırımızdaki Fırat Kalkanı Operasyon Bölgesinde (El-Rai) bulunan ihtiyaç sahiplerine gıda malzemesi yardımı yapılacak olup, Valiliğimizce nakdi yardım kampanyası başlatılmıştır. Toplanacak olan nakdi yardım miktarına göre, gıda malzemelerinden oluşan koliler yardım tırlarıyla bölgeye sevk edilecektir.
[Devamı]
VEDA YEMEĞİ 18 Temmuz 2017
foto
Müdürlüğümüzde Meteoroloji Mühendisi olarak görev yapan Esma COŞKUN’un Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne tayin olması nedeniyle veda yemeği düzenlenmiştir. Arkadaşımız için tertip edilen veda yemeğine İl Müdürümüz Ömer KIRATLI, Şube Müdürümüz Emine ŞEVKETBEYOĞLU ve müdürlüğümüz çalışanları katılmıştır. Başarılı çalışmalarından dolayı Müdürlüğümüzce hediye takdim edilen Esma COŞKUN’a yeni görev yerinde başarılar diler, sağlıklı ve mutlu yarınlar temenni ederiz.
[Devamı]
“O KAHRAMAN BENİM” GÖNÜLLÜLÜK KAMPANYASI 17 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri içerisinde “ O Kahraman Benim” kampanyasına yönelik stant, 14 Temmuz 2017 günü etkinlik alanında kurulmuştur. “O Kahraman Benim” standımızı Valimiz Sayın Yücel YAVUZ ve Saygıdeğer eşleri de ziyaret etmişlerdir. Ayrıca Vali Yardımcımız Sayın Necmettin YALINALP standımızı ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi almışlardır. Kamu kurum ve kuruluşlarının idarecilerinin yanı sıra İlimizin önde gelen isimleri de standımızı ziyaret etmiştir. Stantta görev alan Müdürlüğümüz personeli, göstermiş oldukları gayretli çalışmalarla afet gönüllüsü olmayı düşünen vatandaşlarımıza kampanyanın amaçlarını, uygulamalarını ve hedeflerini anlatarak gönüllü kayıtlarını yapmışlardır. Müdürlüğümüz personelinin tamamı faaliyette nöbetl...
[Devamı]
15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ 17 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüşe Müdürlüğümüz personeli de iştirak etmiştir. Yoğun bir katılımla gerçekleşen yürüyüşe eline Türk bayraklarını alan ve AFAD tişörtleri giyen personelimiz güç katmıştır.
[Devamı]
MAÇKA’DA UÇURUMDA MAHSUR KALAN KEÇİLER KURTARILDI 05 Temmuz 2017
foto
Maçka İlçesi Şimşirli Mahallesinde 04.07.2017 tarihinde akşam saatlerinde üç küçükbaş hayvanın ürkerek yamaç kenarında mahsur kaldığı ihbarı üzerine, dört kişilik Arama Kurtarma Ekibi olay yerine sevk edildi. Olay yerine giden ekibimiz yamaçta iki oğlak bir koyunun olduğunu görmüş ve Dağcılık Ekipmanlarıyla hayvanları bulundukları yerden başarıyla çıkartıp, hayvanları sahiplerine teslim etmiştir.
[Devamı]
ÇARŞIBAŞINDA BOĞULMA 28 Haziran 2017
foto
25.06.2017 tarihinde İlimiz Çarşıbaşı İlçesi Yavuz Mahallesi nüfusuna kayıtlı Ramazan ERDOĞAN (23) adlı vatandaşımız Çarşıbaşı İlçesinde denizde yüzerken kaybolmuştur. Olayın haber alınmasıyla birlikte bütün Arama ve Kurtarma personelimiz olay bölgesine hareket etmiştir. İl Müdürümüz Ömer KIRATLI’nın bizzat yerinde yürüttüğü çalışmalara Sahil Güvenlik botları ve dalgıçları ile helikopteri, gönüllü dalgıçlarımız, Rize deniz polisi, KTÜ Arama Kurtarma Ekibi, SÜRAK, İlçe Kolluk Kuvvetleri, 112 Ekipleri, Türkkızılayı, İtfaiye ve Trabzon Büyük Şehir Belediyesi personelinin yanı sıra yoğun bir şekilde vatandaşlarımız iştirak etmiştir. Yapılan arama çalışmaları neticesinde vatandaşımız 27.06.2017 tarihinde sabah 08:00 sularında bulunarak sağlık ekiplerine teslim edilmiştir....
[Devamı]
Sayfalar: 123456789