İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TRABZON
Trabzon Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AKÇAABAT HIDIRNEBİ YAYLASINDA ARAMA KURTARMA 21 Mart 2017
foto
İlimiz Akçaabat İlçesi Hıdırnebi Yaylası’nda 21.03.2017 tarihinde karda mahsur kalan 3 vatandaşımız arama ve kurtarma ekibimiz tarafından bulundukları yerden tahliye edildi.
[Devamı]
28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ 16 Mart 2017
foto
TRABZON VALİLİĞİ İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ 2017 YILI 28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ve 1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ RAPORU 28 Şubat “Sivil Savunma Günü” ve 1-7 Mart tarihleri arası “Deprem Haftası” olması nedeniyle İl Müdürü Ömer KIRATLI beraberinde Şube Müdürleri Ahmet KOÇ, İlknur TURHAN, Emine ŞEVKETBEYOĞLU ve Nermin BAKİ YILMAZ Sayın Valimiz Yücel YAVUZ’u makamında ziyaret etmişlerdir.
[Devamı]
KTÜ-OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİNDE EĞİTİM 08 Mart 2017
foto
Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası nedeniyle 6 Mart 2017 tarihinde KTÜ-Of Teknoloji Fakültesinde etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte aralarında fakültenin dekan yardımcısı Doç. Dr. İrfan ACAR’ın da bulunduğu 93 kişiye; Müdürlüğümüzden, Türk Kızılay’ından, SÜR-AK Derneğinden katılan konuşmacılar tarafından afet öncesi, afet sırası ve afet sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklar ve alınması gereken tedbirler konularında bilgilendirmeler yapıldı.
[Devamı]
AKÇAABAT HIDIRNEBİ YAYLASINDA KARDA MAHSUR KALMA 08 Mart 2017
foto
Akçaabat İlçesi Acısu Yaylası’nda 07.03.2017 tarihinde karda mahsur kalan 5 vatandaşımız amfibik aracımızla ekibimiz tarafından mahsur kaldıkları yerden tahliye edildi.
[Devamı]
AĞAÇTA MAHSUR KALAN KEDİ KURTARILDI 07 Mart 2017
foto
İlimiz Vakfıkebir ilçesi İlyaslı mahallesinden 07/03/2017 tarihinde köyün mezarlığında bulunan selvi ağacında bir kedinin 4 günden beri mahsur kaldığı bilgisi alınmıştır. Olay yerine intikal eden ekibimiz personeli yaptığı değerlendirme sonucu yaklaşık 40 metrelik selvi ağacına tırmanarak mahsur kalan kediyi gerdirilen brandanın üzerine bıraktı. Özgürlüğüne kavuşan kedi gözlerden kayboldu.
[Devamı]
SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ 03 Mart 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İl Müdürümüz Sayın Ömer KIRATLI’nın ev sahipliği yaptığı ve Valimiz Sayın Yücel YAVUZ’un onurlandırdığı etkinliğimize, Vali Yardımcımız Sayın Necmettin YALINALP ve Sayın Nusret ŞAHİN de teşrif etmiştir. Ayrıca etkinliğimize Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şükür KÖSE’ nin yanısıra diğer kurum müdürleri ve personeli de iştirak etmiştir.
[Devamı]
AFET BİLİNCİ RESİM SERGİSİ 02 Mart 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası olması nedeniyle 28 Şubat 2017 tarihinde KTÜ Kampüsünde, 01 Mart 2017 tarihinde de Avrasya Üniversitesi Yalıncak Kampüsünde Müdürlüğümüz Mobil Afet Koordinasyon Tırında “Afet Bilinci Resim Sergisi” düzenlendi. Düzenlenen etkinlik ile, üniversite öğrencilerine afet ve acil durum konularında farkındalık ve afet bilincinin kazandırılması amaçlanmıştır. Bu amaca yönelik Müdürlüğümüz Arama ve Kurtarma Teknisyenleri tarafından sergiyi gezen öğrencilere afet ve acil durum konularında bilgiler verilmiş, sunumlar yapılmıştır.
[Devamı]
SİVİL SAVUNMA VE DEPREM HAFTASI 01 Mart 2017
foto
28.02.2017 tarihinde 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası olması nedeniyle İl Müdürümüz Ömer KIRATLI beraberinde Şube Müdürlerimiz Ahmet KOÇ, İlknur TURHAN, Emine ŞEVKETBEYOĞLU ve Nermin BAKİ YILMAZ Sayın Valimiz Yücel YAVUZ’u makamında ziyaret etmişlerdir.
[Devamı]
28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI 28 Şubat 2017
foto
Günümüzde savaşların topyekûn olma özelliği kazanması, cephelerden çok cephe gerilerini, askerden çok sivil halkı ve üretim kaynaklarını hedef alarak savaş gücü ve desteğini yok etmeye yönelmesi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Sivil Savunmanın önemini gittikçe artırmaktadır. Bu nedenle düşman saldırılarına karşı halkın can ve mal kaybının en az seviyeye indirilmesi, hayati önem taşıyan her türlü resmi, özel tesis ve kuruluşların korunması ve faaliyetlerinin devamını sağlayacak iyileştirmenin yapılması, savunma gayretlerinin halk tarafından en yüksek seviyede desteklenmesi ile mümkündür.
[Devamı]
AYDES KULLANICI EĞİTİMLERİ 17 Şubat 2017
foto
AYDES yazılımını kullanmak üzere, TAMP Trabzon (Trabzon Afet Müdahale Planı) kapsamındaki yerel düzey hizmet gruplarının ana çözüm ortağı olan kurum ve kuruluşların, sorumlu oldukları her bir hizmet grubu için görevlendirdiği AYDES kullanıcılarına yönelik olarak Müdürlüğümüz toplantı salonunda AYDES Kullanıcı Eğitimleri verilmeye başlanmıştır. AYDES Eğitimleri hafta boyunca verilmeye devam edilecektir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345