İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TRABZON
Trabzon Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Afete Hazır Bir Türkiye için Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği 16 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Bir Türkiye için Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği projesi kapsamında kamu-özel, kurum ve kuruluşlara yönelik eğitim çalışmaları devam etmektedir.
[Devamı]
Uçurumdan Yuvarlanma 16 Nisan 2018
foto
15.04.2018 günü Of İlçesi Bölümlü Mahallesi'nde 20 m'lik şevden düşerek hayatını kaybeden Halil KURTULUŞ (60) isimli vatandaşımız ekiplerimizin çalışmaları sonucu bulunduğu yerden çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Yomra Oymalı Mahallesinde yangın 03 Nisan 2018
foto
Yomra İlçesi Oymalı Mahallesinde sabah saatlerinde başlayan yangın AFAD ve İtfaiye ekiplerinin ortak çalışması sonucu söndürülmüştür. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır.
[Devamı]
Kayıp Polis Memurumuzu Arama Çalışmalarına Katılanlara Teşekkür Ederiz 03 Nisan 2018
foto
22 Mart 2018 tarihinde ilimiz Maçka ilçesi Çatak Mevkii’nde görevli polis aracının dereye düşmesi sonucu kaybolan şehit polis memurumuz Mehmet AYAN(25)’ın naaşına 2 Nisan 2018 günü saat 11:15 sularında ulaşılmıştır. Polis memurumuzun arama çalışmalarına; Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan, Jandarma Arama Kurtarma(JAK)’dan, Jandarma Özel Harekat(JÖH)’tan, Piyade Komando’dan, Asayiş Komando’dan, Maçka İlçe Jandarma’dan, Esiroğlu Jandarma’dan, İl Emniyet Müdürlüğü’nden, Adana, Mersin, Sinop, Artvin, İzmir, Rize, Ordu, Van İl Emniyet Müdürlükleri’nden, Maçka İlçe Emniyet’ten, KTÜ’den, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve İtfaiye Teşkilatı’ndan, Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürlüğü’nden, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden, Samsun AFAD’dan, Kızılay’dan, Ulusal M...
[Devamı]
Polis Memurunun Naaşına Ulaşıldı 02 Nisan 2018
foto
22 Mart 2018 tarihinde İlimiz Maçka ilçesi Çatak mevkiinde görevli polis aracının dereye düşmesi sonucu kayıp olan polis memurumuz Mehmet AYAN’ın naaşı bugün saat 11:15 sularında Esiroğlu Arıtma Tesisleri mevkiinde bulunmuştur.
[Devamı]
4123 Sayılı Kanuna Göre Çıkarılmış Olan Tebliğin Uygulanabilirliği Hakkında Toplantı 30 Mart 2018
foto
4123 Sayılı Kanunun Uygulamasında, Komisyonda yer alan Kurumların yapacağı iş ve işlemleri değerlendirmek üzere; 29.03.2018 günü Valilik B toplantı salonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ömer KIRATLI Başkanlığında, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İyileştirme Dairesi Ulusal Yardım Gurup Başkanı Hüseyin GÜNDÜZ ve ekibi ile Komisyon üyesi Kurumların üst yöneticileri ve üyeleri ile Büyükşehir Belediye Başkanlığının katılımıyla toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, 4123 sayılı Kanuna göre çıkarılmış olan tebliğinin uygulanabilirliği, afet sonrası oluşan hasarların tespit edilmesi, onarım ve yaklaşık maliyetlerinin hazırlanması ve hasarlı yerlerin afet öncesi duruma getirilebilmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır....
[Devamı]
Sayın Valimiz Yücel Yavuz'un Maçka'daki Arama Çalışmalarını Ziyaretleri 27 Mart 2018
foto
Maçka İlçesi'nde görev esnasında araçla dereye düşerek kaybolan polis memuru Mehmet AYAN'ın aranması çalışmaları yoğun bir katılım ile sürdürülmektedir. Sayın Valimiz Yücel YAVUZ, arama çalışmalarını yakından takip etmekte, olay yerine günlük gelerek faaliyetler hakkında bilgi almaktadır. Olayın koordinasyonuna yönelik talimatlar vererek ekiplerin çalışmalarına yön veren Sayın Valimiz, sonuç alınıncaya kadar çalışmaların sürdürülmesi talimatını iletmiştir.
[Devamı]
Maçka Deresi'nde Kaybolan Polis Memurumuzu Arama Çalışmaları 27 Mart 2018
foto
22 Mart 2018 tarihinde Maçka İlçesi'nde görev esnasında araçla dereye düşerek kaybolan polis memuru Mehmet AYAN'ın aranması çalışmaları yoğun bir katılım ile devam etmektedir. Her gün ortalama 600 görevli personel ile yürütülen arama çalışmaları, olay yeri ile denize kadar belirlenen dere boyu hat üzerinde planlanan program doğrultusunda yapılmaktadır. 60'a yakın su içi görev yapabilen profesyonel personel hat boyunca zincir metodu, sondalama, fiziki kontrol, dalış vb. arama usuller ile kontrol edilmedik tek nokta bırakmaksızın arama faaliyetlerini sürdürmektedir.
[Devamı]
Maçka'da Polis Aracının Dereye Düşmesi Sonucu Kaybolan Polis Memurumuzu Arama Çalışmaları Devam Ediyor 22 Mart 2018
foto
22.03.2018 tarih ve saat 01.02’de Müdürlüğümüze Trabzon İtfaiye ve 112 Sağlık ekiplerinden gelen ,ihbarla başlatılan arama kurtarma çalışmaları kapsamında. Saat 01:15 itibariyle dereye düşen araç üzerindeki İzzet KAZAZ (45) İsimli Polis Memuru ivedilikle kurtarılmış olup 112 Sağlık ekiplerince Maçka Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. İzzet KAZAZ ismindeki Polis Memuru Maçka Devlet Hastanesindeki sağlık kontrolünden sonra Trabzon Farabi Hastanesine sevk edilmiştir. Yunus ÇAVDAR (37) isimli polis memurumuz bulunduğu yerden tahliye edilerek 112 ekiplerine teslim edilmiş ve hastaneye kaldırılmıştır. Daha sonra Yunus ÇAVDAR’ın şehit olduğu bilgisi edinilmiştir. Mehmet AYAN (25) isimli polis memurumuzu ise çeşitli kurum ve kuruluşlara mensup 464 personel, 43 araç, 4 drone ve 1 helikopter ile ara...
[Devamı]
İlimiz Of İlçesinde Arama Kurtarma 21 Mart 2018
foto
20.03.2018 tarihinde saat 20:30 sularında bir vatandaşımızın İlçe Emniyetine yaptığı ihbarla İlimiz Of ilçesi Solaklı köprüsünden bir kişinin denize düştüğü haberi alınmıştır. Haber üzerine Müdürlüğümüz ekiplerinin yanı sıra sahil güvenlik personeli botları ve helikopteri ile birlikte bölgede arama - tarama çalışmalarına başlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314