İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TRABZON
Trabzon Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ 03 Mart 2017

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İl Müdürümüz Sayın Ömer KIRATLI’nın ev sahipliği yaptığı ve Valimiz Sayın Yücel YAVUZ’un onurlandırdığı etkinliğimize, Vali Yardımcımız Sayın Necmettin YALINALP ve Sayın Nusret ŞAHİN de teşrif etmiştir. Ayrıca etkinliğimize Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şükür KÖSE’ nin yanısıra diğer kurum müdürleri ve personeli de iştirak etmiştir.

02 Mart 2017 tarihinde Valilik önü Atatürk alanında sergi ve stant açılarak halkımızın ziyaretlerine sunulmuştur. Mobil Afet Koordinasyon Merkezi içerisinde hazırlanan sergide, İlimiz ve ülkemizde yaşanan afetlerden alınan resimler sergilenmiştir. Ayrıca arama ve kurtarmada kullanılan özel ekipmanlar 8x8 amfibik araç, deniz botu, enkaz kamerası, dron, sismik dinleme cihazı, gece görüş dürbünü ve termal kamera, sualtı görüntüleme cihazı, dağcılık ve çığ ekipmanları, KBRN ölçüm cihazlarının sergilendiği stantlarımız vatandaşımızın ziyaretine sunulmuştur.

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile sağlanan koordinasyonla okullarımızdan gelen öğrencilerimiz sergi ve standı ilgiyle gezerek dağıtılan broşürlerden almışlardır. Gün içerisinde 3000 civarında broşür dağıtılarak bilgilendirme yapılmıştır.

Öğrencilerimizle yakından ilgilen Valimiz Sayın Yücel YAVUZ basın mensuplarına “Afet bilinci gelişmiş toplumlarda afetlere karşı oluşturulan direnç, can ve mal kaybının azaltılmasında son derece önem taşımaktadır. Bu farkındalığın oluşturulmasına yönelik hazırlanan etkinlik amacına ulaşmıştır.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.